1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-23, 11:03   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 cieszę się. Tak trzymaj! Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-13, 12:40   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Moje pytanie: czy bez kolonoskopii można już stwierdzić, że to wznowa?
Nie sądzę. Te objawy mogą również wskazywać na zapalenie jelita czy inne schorzenie.
Czy lekarz podejrzewa wznowę?
Tak czy tak kolonoskopię trzeba zrobić to da pewność co się dzieje.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-06, 16:51   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Byłem u prowadzącego onkologa i stwierdził, że to półpasiec.
Oj to jest bolesne - nie ma co gadać . Moją mamę to niedawno jakiś czas męczyło. Ale przechodzi :)

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-06, 09:07   Temat: Rak esicy
Madzia70 napisał/a:
Za sarkazm masz w czerep przy najbliższym spotkaniu :mrgreen:
Popieram !!!
Rysiek 62 trzymaj się bedzie OK.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-27, 08:30   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Jutro zadzwonię do psychiatry o to czy zmieni lek
Zrób to napewno. Napewno coś ci na wyciszenie jest potrzebne.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-16, 10:14   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Mam wszystkie objawy Kacheksji tj. spadek wagi, astenia itp. teraz okropnie się czuję, a muszę iść na badanie krwi i do onkologa
Znowu zaczynasz? Jak najszybciej trzeba rozpocząć to co zaleciła psycholog - o tu:
Rysiek 62 napisał/a:
Poleciła leczenie psychiatryczne,
żebyś więcej nie zadawał takich pytań jak tu:
Rysiek 62 napisał/a:
Pytanie- ile mi zostało?
Może dzień (bo wypadki chodzą po ludziach) a może 100 lat (bo medycyna dobrze się rozwija).
Muszę tobą potrząsnąć bo sam się wpędzasz w depresje.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-14, 10:16   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Dzisiejszą noc nie przespałem, kompletne załamanie, zastanawianie się czy kontynuować chemioterapię.
KONTYNUOWAC!!
Rysiek 62 napisał/a:
Pomimo chęci zaśnięcia, fizycznie nie mogłem usnąć, tylko czytałem w komputerze.
I po co to? W internecie nie piszą ludzie u których wszystko jest czy poszło ok (większość) tylko ci którzy maja złe doświadczenia (mniejszość).
A każdy jest inny.
Cytat:
Czy jest sens jutrzejsza wizyta u psychologa?
Zobaczysz jak szybko dostaniesz wizytę u psychiatry. Ja bym jednak jutro poszła do psychologa - bądziesz miał coś już na teraz.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-08, 08:38   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
Mam namiary na psychologa i psychiatrę, jutro zacznę od psychologa.
Bardzo dobrze. Uwżam że trzeba sobie dać pomóc a nie męczyć się na zasadzie "mi tam nic nie potrzeba". Psychiczny spokój jest bardzo ważny - w każdej chorobie - a sczególnie nowotworowej. Sam zobaczysz że lepiej się poczujesz i bardziej optymistycznie spojrzysz na świat i sytuację.
Rysiek 62 napisał/a:
Jeszcze tylko pytanie-czy w okresie od operacji, a do rozpoczęcia chemioterapii może nastąpić rozsiew lub wznowa raka?
Operacja ma na celu usunąć możliwie wszystkie zmiany chorobowe a chemioterapia zniszczyć ewentualnie pozostałe resztki. Oczywiście dopóki komórki raka w organiźmie są mogą po nim krążyć dlatego chemia jest podawana jak tylko pacjent dojdzie do siebie po operacji.
O wznowie mówi się gdy mamy do czynienia z nawrotem raka czyli że choroba, którą uważano za wyleczoną, lub przynajmniej za unieszkodliwioną (np. w stadium remisji), stała się ponownie aktywna.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-05, 09:25   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
To prawdopodobnie mój ostatni post gdyż zostało mi już niecałe trzy miesiące życia.
Kto ci to powiedział? Narazie jesteś leczony radykalnie czyli są realne szanse na wyzdrowienie.
A poza tym trzy miesiące to kupa czasu możesz jeszcze wiele postów napisać ;) czekamy na nie.
Rysiek 62 napisał/a:
Mam już kacheksję i nic już nie pomoże.
Kto to stwierdził? W trakcie chemii jest normalne że traci się wagę. Czy rozmawiałeś o tym z lekarzem? Są różne metody zapiobiegania braku apetytowi czy chorobliwemu chudnięciu. Także ustabilizowanie psychiczne ( i antydepresanty) mogą tu pomóc.

O kachesji poczytaj tu: https://www.zwrotnikraka....y-wyniszczenia/

Trzymaj się. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-03, 08:53   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
W zależności od samopoczucia mam również huśtawkę nastrojów.
Może dobrze byłoby pomyśleć o jakiś łagodnych antydepresantach? Opanują te huśtawki nastrojów i pomogą ci przejść przez trudniejsze dni. Porozmawiaj z lekarzem - może coś ci przepisze.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-18, 16:27   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
pT3 N1a; Astler-Coller:C2.
Wynik ten oznacza T3 – guz nacieka warstwę podsurowiczą lub niepokryte otrzewną tkanki okołookrężnicze lub okołoodbytnicze; N1a – przerzut w 1 regionalnym węźle chłonnym;
Zaawansowanie kliniczne raka jelita grubego wg klasyfikacji Dukes’a w modyfikacji Astlera i Collera C2 oznacza - naciekanie błony mięśniowej na całej jej grubości + obecne przerzuty do węzłów chłonnych.
To tyle interpretacja.
Zmiany zostały wycięte teraz czeka cię chemioterapia aby znisczyć to co ewentualnie w organiźmie zostało (czy co się mogło rozsiać).
Rysiek 62 napisał/a:
Czy mam jeszcze szansę na wyleczenie?
Dopóki jest prowadzone leczenie radykalne szanse są gdyż celem takiego leczenia jest doprowadzenie do całkowitego wyleczenia.
Rysiek 62 napisał/a:
Jaki rodzaj chemii?
Tu możesz poczytać o leczeniu i schematach chemioterapii: http://www.onkonet.pl/dl_...cy_2.php#menu73

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 39751

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-16, 10:27   Temat: Rak esicy
Rysiek 62 napisał/a:
-co sądzicie o witaminie B 17?
O różnych mitach żywieniowo-leczniczych poczytaj tu http://www.forum-onkologi...igdalina#306980

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group